Home / Aktualności / Studenci Programu Erasmus+ na wyjeździe studyjnym do Torunia i Płocka

Studenci Programu Erasmus+ na wyjeździe studyjnym do Torunia i Płocka

W dniach 16-17 listopada studenci realizujący w Akademii Sztuki Wojennej Program Erasmus+ wzięli udział w podróży studyjnej do Torunia i Płocka. Program wyjazdu obejmował praktyczną naukę języka polskiego połączoną z wykładami z historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza i Kujaw.

Pierwszy dzień podróży przewidywał zwiedzanie Torunia z przewodnikiem, wizytę w żywym Muzeum Piernika oraz zajęcia sportowe w aquaparku.

Poranny przyjazd to Torunia umożliwił intensywne zagospodarowanie całego dnia. Pobyt  rozpoczął się od  zapoznania z dziejami średniowiecznego miasta, studenci zwiedzili min. Rynek Staromiejski , Piernikową Aleję Gwiazd, pomnik Kopernika, Dom Kopernika, Krzywą Wieżę.

Podczas wizyty w Żywym Muzeum Piernika studenci i opiekunowie przenieśli się do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej poznali rytuały związane z wypiekiem piernika. Wszyscy przygotowali własne ciasto, z którego następnie przy użyciu foremek wypiekli toruńskie specjały. 

Zakończeniem bogatego programu była wizyta w Centrum Sportu i Rekreacji „Olender”.

Drugi dzień został zarezerwowany na wizytę w I Liceum Ogólnokształcącym PUL w Płocku. Uczniowie klas mundurowych przedstawili studentom zagranicznym historie Płocka oraz misje i tradycje swojego liceum. Spotkania w poszczególnych klasach były dla młodzieży możliwością nawiązania kontaktów zagranicznych z całą Europą. Uczniowie chętnie dopytywali studentów Programu Erasmus+ o ich tradycje narodowe oraz system edukacji poszczególnych państw. Wyjątkowe zainteresowanie wzbudzały rozmowy ze studentami uczelni wojskowych, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami z młodymi ludźmi w mundurach.

Zwieńczeniem podróży było zwiedzanie Płocka z przewodnikiem.

Opiekę nad studentami sprawowały nauczycielki Studium Języków Obcych oraz Biuro Programu Erasmus+.

Za organizację przedsięwzięcia odpowiadał Zespół ds. Procesu Bolońskiego, wspierany przez studentów International Students Network.

 

Foto: Monika Krzywus

Sprawdź także

Wizyta w Academia Militar w Lizbonie

W dniach  21-25.05.2018 r. w ramach wymiany dydaktycznej programu Erasmus+ zajęcia w Academia Militar w ...

akademiki warszawa