Home / Aktualności / Praktyki studenckie w Portugalii czekają- przegląd instytucji partnerskich.

Praktyki studenckie w Portugalii czekają- przegląd instytucji partnerskich.

Sprawozdanie z wizyty w instytucjach partnerski. Portugalia 2016.

Portugalia czeka na polskich studentów!
Piątego grudnia rozpoczęła się moja wizyta w Portugalii. Celem wizyty było sprawdzenie nowych i obecnych instytucji partnerskich do których wysyłamy naszych studentów na praktyki w ramach programy Erasmus+.

Placement in Portugal
Zajmuje się pośrednictwem między studentami zagranicznymi a firmami szukającymi stażystów. Współpraca z tą firmą pozwala na znalezienie miejsca praktyk w całej Portugalii.
Do każdego studenta oferta jest dobierana indywidualnie, sprawdzana jest jego znajomość języka (konieczna jest znajomości języka angielskiego na poziomie B2), doświadczenie i preferencje względem studenta co do typu instytucji przyjmującej. (Czas trwania stażu minimum 3 miesiące).
Pierwszą osobą z która ma styczność student jest Pani Joana Santos przed wejście do budynku biura.

pp

Z ciekawostek w tym roku ruszyła szkoła języka portugalskiego. Jeśli ktoś zdecyduje się na staż w Lizbonie szkołę będzie miał po sąsiedzku. Atrakcyjności dodaje fakt, iż zatrudniona jest tam była stażystka programu Erasmus+ a obecnie pełnoetatowy pracownik Pani Agata z Polski.

Firma działa we współpracy z Erasmus Life Lisboa instytucją która pomaga świeżo przybyłym erasmusom zaaklimatyzować się w mieście, organizuje wycieczki, imprezy integracyjne i co bardzo ważne dla praktykantów pomaga w znalezieniu zakwaterowania.

Poniżej siedziba firmy i uśmiechnięte Panie które tylko czekają na e-mail od przyszłych praktykantów.ppp

Biura wszystkich 3 firm mieszczą się w 2 bliźniaczych budynkach. Wszystko jest na miejscu, zwłaszcza uśmiechy pracowników :).

Resultado de imagem para Universidade Lusófona Universidade Lusófona

Jest to druga instytucja w której złożyłam wizytę. Jest to nasza uczelnia partnerska która przyjmuje naszych studentów na studia jak i praktyki. (Proponujemy zestaw 2 for You; Jadąc na studia wakacyjne praktyki gratis).

Choć na mapie uczelnia wydaje się tak rozległa jak nasz Kampus to jednak jest ona bardziej skompresowana. Nie przeszkadza to jednak w funkcjonowaniu kilku wydziałów, kafeterii i ogródków dla studentów, biura Erasmusa oraz kilku innych instytucji.

Miejscem praktyk jest Biuro Erasmus. Dobrą wiadomości jest, że uczelnia wymaga znajomości języka na poziomie B1. W biurze zawsze jest sporo projektów do zrealizowania i można tam zdobyć cenne doświadczenie w miłej atmosferze. Czas trwania praktyk minimum 2 miesiące.

Na zdjęciu mój Portugalski odpowiednik i przewodnik Pan Vitor Santos który prezentuje mapę Kampusu.

sdc12028-jak-zmniejszyc-fotke_pl

CASADAEDUCACAO.PT Casa da Educação | Erasmus+

Ostatnia instytucją w której miałam przyjemność złożyć wizytę była ,,Casa da Educação’’ która zajmuje się organizacja szkoleń zawodowe dla uczniów szkół średnik i zawodowych w Portugalii. Co ciekawe z tej możliwości bardzo często korzystają uczniowie z Polski! Do zadań stażysty będą należeć głownie zadania związane przyjazdami grup na szkolenia. Wymogiem jest język na poziomie powyżej lub B1 a minimalny czas wyjazdu to 6 miesięcy.

Idealny staż dla osób które chcą wyjechać na staż absolwencki. Na zachętę muszę dodać, że jedną z osób tam pracujących jest oczywiście Polak :).

Podsumowując, wyjazd dał mi możliwość przedstawienia sylwetek naszych studentów, wzbudzenie zainteresowania pogłębieniem współpracy z naszym biurem i Akademią. Największą satysfakcją były budziły we mnie momenty gdy pytano mnie o możliwość zwiększania liczby wysyłanych studentów.

Mam nadzieję, że to sprawdzenie pomoże tobie drogi czytelniku zdecydować się na wyjazd w ramach programu Erasmus+. Pamiętaj rekrutacja na praktyki trawa cały rok !

Zapraszam do biura nr 130 w budynku 4. (Biuro przepustek).

Zapraszam do kontaktu: s.pietrzak@akademia.mil.pl

 

Przygotwała

Sylwia Pietrzak (S.M.P.)

Sprawdź także

Pożegnanie studentów Erasmus+ oraz Mentorów International Students Network

25 maja 2018 r. w Sali Tradycji ASzWoj miało miejsce pożegnanie studentów realizujących w Akademii ...

akademiki warszawa