Home / Aktualności / Pierwsza edycja Biegu Erasmusa za nami

Pierwsza edycja Biegu Erasmusa za nami

30 września 2017 roku z okazji 30-lecie istnienia Programu Erasmus+ odbył się 30-kilometrowy bieg uczniów, studentów, pracowników i sympatyków programu. W biegu wzięło udział około 300 osób, tworzących 6-osobowe sztafety, każdy z uczestników miał do pokonania 5 kilometrów ścieżkami Parku Szymańskiego na warszawskiej Woli. Podczas wydarzenia nie zabrakło reprezentacji ASzWoj, wspólną sztafetę stworzyli pracownicy Biura Erasmus, ADL oraz WZiD.

Zorganizowana impreza była pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Udział w biegu był okazją do bliższego poznania Programu Erasmus+.

Patronat nad biegiem objęły: Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Bieg był również formą obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu.

Jednym z celów przedsięwzięcia było wsparcie projektu WalkCamp (walkcamp.pl). Dochód ze sprzedaży pakietów startowych jest w całości przekazywany Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty na realizację projektu dla osób po amputacjach.
Czekamy na kolejne edycje 🙂 !

 

 

Sprawdź także

Erasmus+ podczas The Color Run

17 czerwca br. studenci zagraniczni realizujący w Akademii Sztuki Wojennej praktyki w ramach Programu Erasmus+ ...